Postup družstva mužů do II. ligy

V roce 1969 družstvo mužů vyhrálo krajský přebor a byl tak zajištěn postup do II. ligy. Po 20 letech se bude hrát v Litvínově opět ligová soutěž.

1969_muzi_small.jpg

Zimní příprava A mužstva probíhala obdobně jako v předcházejících letech. Hráči se scházeli 2x týdně k tréninkům ve 4. ZDŠ v Šafaříkově ulici. Příprava byla narušena uzavřením tělocvičny o pololetních prázdninách a při opravě tělocvičny. Během zimy se mužstvo rozešlo s hráčem ing. Pimkem a po rozporech v závěru zimy i s hráčem Šoufkem, který odešel za Pimkem do Mostu.

Nálada v mužstvu tedy nebyla dobrá. Zůstalo málo hráčů, Andert měl odejít na vojnu, Konečný na vysokou školu a nikdo nevěděl zda se Skalník vrátí z vojny. Nálada v mužstvu se odrazila i na jeho výkonech. Mužstvo neuspělo na turnaji "O pohár pěti měst" v Sokolově a na zimním turnaji v Litoměřicích. Neuspělo ani těsně před zahájením krajské soutěže na turnaji v Jirkově. Po ne právě kvalitní a vydatné přípravě visel nad umístěním družstva otazník. V začátku soutěže po porážce s Chemičkou C v Ústí se vrátil Skalník a byl velkým přínosem pro mužstvo. Po kontumačním vítězství v Mostě nad Lokomotivou a po vítězné exhibici v prestižním utkání s Baníkem Most na jeho půdě se mužstvo chytlo a až na malé výjimky šlo se svým výkonem nahoru.

Před utkáním 20. a 21.9. 1969 s Růžodolem a Jabloncem již bylo známo, že jede o postup do II. ligy a hráči si to uvědomovali až příliš. Výsledek byl bohužel ten, že v utkání s Růžodolem dne 20.9. se po prvním vítězném setu nakonec prohrálo 1:3 a vše se zdálo být ztraceno. Tomu odpovídal i výkon 21.9. s Jabloncem, kdy se v rozhodujícím pátém setu vyhrálo se štěstím 16:14. I když hráči bojovali v tomto utkání ze všech sil, prohra a tím i psychická labilita z minulého utkání, dokázala rozvrátit koncepci celé hry. Zbývalo už jediné utkání na Uhlozbytu v Ústí, který byl také jedním z aspirantů na celkové vítězství v soutěži. Určitým dopingem bylo pro družstvo bylo zjištění, že další uchazeč o vítězství Chemička C Ústí, prohrála také s Uhlozbytem a tak po matematickém výpočtu před utkáním, zbývalo pro postup do II. ligy zvítězit 3:0 a lepším poměrem setů vyhrát kraj. Nemožné se stalo skutečností a po nervózním výkonu se vyhrálo nad Uhlozbytem 3:0 a byl zajištěn postup do II. lihy. Bude se hrát tedy po 20 letech v Litvínově opět ligová soutěž. Nakonec je třeba jmenovat ty, jež se o to zasložili: Andert Jaromír, Anjel Vladislav, Beneš Miroslav, Bodlák Petr, Brázda Zdeněk, Kloc Oldřich, konečný Milan, kapitán Mixa Karel, Pavelka Josef, Polívka Rudolf a Skalník Jaroslav.

Určitou odměnou byl pro většinu zájezd do Švýcarska, kde se hrálo na turnaji Züri - Cup. Zájezd byl velmi pěkný a bude vzpomínkou na úspěšný rok 1969. V samotném turnaji se nám tolik nedařilo a skončili jsme šestí z 10 družstev, ze kterých jmenuji např. Slavii Bratislava, nár. mužstvo Holandska, Müchen 1860 a Star Ženeva, která mají mezinárodní zvuk.

výhry porážky skóre body
1 CHZ Litvínov 15 5 51:23 35