Jdi na obsah Jdi na menu
 


historie klubu

920491_236820059776185_991715509_o.jpg

Volejbalový klub v Litvínově byl založen koncem roku 1960 partou volejbalových nadšenců, kteří neměli pražádné zkušenosti s vedením klubu, žádný inventář, ba ani hřiště. Co však měli, byl obrovský elán, nadšení a obětavost, která pramenila z lásky k této krásné kolektivní hře. V této době velmi vypomohla tělovýchovná jednota Stalinových závodů finančními dotacemi a 3. devítiletá střední škola, která ochotně zapůjčila své hřiště a nejnutnější inventář. Toto však bylo třeba odpracovat mnoha brigádnickými hodinami na oplocení, úpravě povrchu hřiště, sedaček pro rozhodčí a diváky atd. Toto vše utvořilo to správné jádro, neboť ti, kteří se chtěli v těchto krušných začátcích pouze bavit a nepřidat ruku k dílu postupně skončili. Tato usilovná a často nadlidská dřina pomohla k tomu, že vznikl pevný svazek lidí milující volejbal, a postarali se o pevné kořeny tohoto později velmi úspěšného klubu. 

Zakladatelé klubu v roce 1960: 
Ing. Cír, Ing. Šucha, Hromádka, Mareš, Macht, Adler, Hubáček, Kánof, Gebler. 

Do okresní soutěže byli přihlášeny dvě družstva mužů Stalinovi závody A a B. V roce 1961 družstvo A vyhrálo okresní přebor a postoupilo do přeboru krajského. V této době také vznikl historicky první výbor oddílu ve složení: Franta Mareš – předseda, Ing. Milan Šucha – hospodář , Ing. Franta Cír – jednatel. 

Více o kořenech Litvínovského volejbalu, hráčích a funkcionářích napoví velmi krásně zpracovaná kronika z let 1960-1976, která mapuje podrobně události v klubu. Velké poděkování patří všem, kteří tuto kroniku až do současnosti vzorně střežili a v neposlední řadě našemu web-designérovi KOMovi, který se postaral o opravu starší kroniky a o to, aby se k ní dostala široká veřejnost prostřednictvím těchto stránek. 

Od roku 2005 se klub snaží o znovuzrození, zejména prací s mládeží a navázání tak na úspěchy našich předchůdců, jimž patří veliké poděkování a uznání.