17-letý reprezentant Miroslav Sixta

Miroslava Sixta, hráč našeho A družstva dospělých a člen juniorského reprezentačního celku ČSSR

1972_160--2-.jpgJako téměř každý kluk začínal kopanou, poté to zkoušel s házenou a odbíjenou za dorostenecká družstva Baníku a Lokomotivy Most. Zvrat nastal v družstvu Baníku Most, kde trénoval s dospělými. Prakticky za zimní přípravné období se z něho stal dobrý hráč.

To všechno byly začátky Miroslava Sixty, hráče našeho družstva A dospělých odbíjené a člena juniorského reprezentačního celku ČSSR. O Mirkovi lze říci, že je sportovním talentem. Vždyť nikdy nehrál v dorosteneckém družstvu, nastoupil rovnou do celku dospělých. Při výběru do dorosteneckého družstva Severočeského kraje, byl zařazen do základní šestky vedle ligových hráčů z Ústí a Jablonce. Jeho schopnosti mu zajistily start v dorosteneckém týmu ČSR a později přišlo i pozvání do juniorského reprezentačního družstva ČSSR. Jeho sportovním vzorem je Josef Černý, v němž vidí bojovného hráče, který odevzdá na hřišti ze sebe všechno. A takový chce být i Mirek.

Ale nejn sportem živ je člověk. Mirek má před sebou poslední rok gymnasia v Mostě a rád by na medicínu. Ve svém volném čase, jehož má ostatně velmi málo, se věnuje zábavným knížkám.

Jeho sedmnáct let zajišťuje jeho další sportovní růst a věříme, že z něho bude jednou velký hráč.